KB 3011 B

          Tento  typ je jeden z našich najpopulárnejších a najuniverzálnejších mulčovačov. Pracovný záber je 3 m. Môže byť prevádzkovaný aj s u nás  najbežnejšími  ťahačmi  MTZ.

          Veľmi jemné drvenie vegetácie zaisťuje rotor mulčovača s nožmi s dvojitým prekrytím. Zvýšený počet nožov vytvára  pod strojom veľký vír, podtlak, ktorý nadvihne aj ležiacu stonku kukurice a rozdrví.  Kukurica je  rozdrvená na potrebné  malé kúsky, tak, že pred orbou nie je potrebné ďalšie nákladné diskovanie. Mulčovač s pracovným záberom 3 metre rozdrví 4 riadky kukurice aj s medziriadkami. Stroj je vhodný  na mulčovanie  akejkoľvek vysokej a hustej vegetácie, napr. trstina, zarastené, zaburinené plochy, lúky, atď. Väčšiu účinnosť mulčovania poskytujú  protiostria.

          Tento typ má rotor mulčovača poháňaný cez predlohový hriadeľ  šiestimi 17 milimetrovými klinovými remeňmi. Rozličná výška  stroja je nastaviteľná na konštrukcii kolesa, rovnako ako šírka kolies. Stroj má veľké široké poľnohospodárske pneumatiky.

          Rotor mulčovača je vybavený nožmi 60 x 10 palcov Bertor a je vyvážený. Stroj je vybavený otvárateľným zadným krytom, na ktorý sa dajú namontovať vo vodorovnej polohe usmerňovacie plechy.

 Technické parametre:  
Pracovná šírka 3 m
Požadovaný výkon traktora 58 kW
Otáčky vývodového hriadeľa 540
Plošný výkon 1,8-4,2 Ha
Výška strniska stupňovite nastaviteľná
Počet nožov 116
Prepravná šírka 3240 mm
Prepravná poloha Nesený
Pracovná poloha Ťahaný, návesný

 


GalériaVideá