KB 302

Použitie

Mulčovanie kukurice, slnečnice, zarastených, zaburinených plôch,  atď. Je určený na mulčovanie na veľkých farmách. Stroj v pracovnej polohe sa môže pohybovať na zadných otočných kolesách, ktorými môže byť nastavená výška strniska.

Preprava

Stroj je ťahaný pozdĺžne. Stroj je vybavený tretím kolesom preklopným do pracovnej a prepravnej polohy. Jedno z otočných kolies, ktoré slúži na nastavenie výšky strniska je tiež preklopné a možno ho v prepravnej polohe zafixovať. Stroj sa pripája k ťahaču pomocou trojuholníkového, v pracovnej polohe sklopného oja.

          Rotor mulčovača je delený (v strede uložený v ložiskách), náhon je päťradovým klinovým remeňom na obidvoch stranách. Mulčovací rotor je štvorradový.  Na mulčovacom rotore sú v štyroch radoch upevnené Y-nože BERFORT  s dvojitým prekrytím,  rozmerov 60 x 10 palcov, ktoré sú oderuvzdorné, odolné voči zlomeniu a húževnaté. Výsledkom zhusteného počtu nožov je mimoriadne účinné drvenie. Po mulčovaní kukurice, slnečnice  nie je potrebné drahé diskovanie, je možné hneď orať.

Kľudný, rovnomerný chod stroja zabezpečuje počítačom riadené dynamické vyvažovanie rotorov.

Technické parametre:  
Požadovaný výkon traktora Min. 130 LE
Otáčky vývodového hriadeľa 540 rpm
Plošný výkon 2,5-6 Ha
Výška strniska nastaviteľná
Spojovací hriadeľ
Comer
Hriadeľ drviče delené
Skladanie z oboch strán
Počet nožov 176 db Y 60x10 Berfor
Pracovná šírka 4600 mm
Prepravná dľžka 5920 mm
Šírka 2310 mm
Výška 1240 mm
Hmotnosť 1450 kg

GalériaVideá